صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

چرا ریسک کردن مهم است؟

x

چرا ریسک کردن مهم است؟

227

1401/4/25

:اشتراک گذاری

Jeff Moore
مترجم: نیوشا بیدرام
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
2 دلیل شگفت انگیز که چرا مردم ریسک نمی کنند
زمانی که بحث ریسک کردن به میان می آید، انگیزه مان چیست؟ در این وبلاگ، بیایید دو دلیل را که چرا مردم خود را محدود می‌کنند، نمی‌توانند باور های خود تغییر دهند و منطقه امن خود را ترک ‌کنند، بررسی کنیم.
موفقیت، شادی، خوشحالی و مشارکت ما ناشی از توانایی ما برای رشد و پیشرفت است.
اگر ریسک نکنیم، نمی توانیم رضایت بخش ترین حالت زندگی خود را داشته باشیم.
"اگر ریسک نکنیم، رشد نمی کنیم. اگر رشد نکنیم، هرگز نمی توانیم در بهترین حالت خود زندگی کنیم. و اگر نتوانیم بهترین های خود را به دنیا نشان دهیم، نمی توانیم خوشحال باشیم. خوشبختی واقعی زمانی است که بتوانیم بهترین های خود را هر روز به دنیا نشان دهیم."
بزرگ زندگی کنید

وقتی که کوچک بازی کنیم، زندگی آسان است. انجام کاری که همه اطرافیان شما انجام می دهند، آسان است. ایمن و بدون ریسک بازی کردن. وقتی که رویاهای خود را به واقعیت تبدیل نکنیم، در واقع هر روز کوچک و کوچکتر می شویم.
علاوه بر این، اگر به رویاهای خود نرسیم  برای رسیدن به بدارید تلاش نکنیم، تمام دنیا رنج می‌بر؛ زیرا هر یک از ما یک چیز شگفت‌انگیزی برای ارائه ی به جهان داریم. پس دوستش دارم. زندگی کنید.
چرا مردم ریسک نمی کنند و چه کار می توانیم در رابطه با آن انجام دهیم
بنابراین، چرا ما نمی توانیم ریسک کنیم؟ چرا نمی توانیم جهش داشته باشیم؟ چه چیزی باعث می‌شود که کشف مجدد آنچه که همیشه بوده‌ایم و همیشه قرار بوده باشیم اینقدر چالش‌برانگیز باشد؟ آیا دلیلی وجود دارد که از پوسته ی خود بیرون نمی آییم و ریسک نمی کنیم؟
چرا نمی توانیم ریسک تغییر شغل یا عاشق شدن را بپذیریم؟ یا ریسک زندگی در یک کشور خارجی چطور؟ یا ریسک راه اندازی یک کسب و کار، کسب و کار رویاهایمان؟
وقتی که فقط موارد مهم رو مدنظر خود قرار دهیم، می بینیم که همه افراد، چه بچه‌ها و چه بزرگسالان، به دو دلیل اصلی ریسک اینکه به دنبال بزرگترین آرزو ها و اهداف خود برویم را نمی‌پذیریم.
دلیل شماره 1: ما فکر نمی کنیم به اندازه کافی خوب هستیم
ما زمان زیادی را صرف گوش دادن به شک و تردید های خود و دیگران کرده ایم. به مقدار زمانی که صرف تمرکز بر روی موانع، به جای هدفتان کرده اید فکر کنید. به تمام آن زمانی هایی که صرف قضاوت کردن، بررسی های بیهوده و تلاش های اضافی برای کنترل نیرو های خارجی کرده اید، فکر کنید.
به نظر غیرممکن است که بتوانیم از سر خود خارج شویم و از سر راه خودمان کنار بیاییم. ما فراموش کرده ایم که آنقدر بزرگ هستیم که بتوانیم رویای خود را با انگیزه، پشتکار و ایمان به نتیجه و عمل برسانیم.
دلیل شماره 2: ما فکر می کنیم که به همان اندازه یا به اندازه کافی دوستمان نخواهند داشت

ما می ترسیم که با گرفتن یکسری تصمیمات خاص، تایید نزدیک ترین افراد به خود را از دست دهیم. در حین بزرگ شدن به دنبال تایید والدین، معلمان و دوستان خود و در دوران کودکی به دنبال یک نوازش و کشیده شدن یک دست بر روی سرمان هستیم. سپس در بزرگسالی، به دنبال همین چیز ها در محل کار خود هستیم.
بسیاری از ما به گونه ای بزرگ می شویم که فقط مردم را از خود راضی نگه داریم و آن حس هدفمند بودن را از دست می دهیم. ما فکر می کنیم که اگر یکسری کارهای خاصی را انجام دهیم، خانواده، دوستان و همکارانمان با ما قطع ارتباط می کنند یا حتی فکر می کنند ما دیوانه هستیم. بله، واقعاً هم ممکن است این اتفاق بیفتد، به خصوص در ابتدا کار.
ممکن است تعداد کمی از افراد خانواده و دوستانتان شما را درک نکنند یا حتی فکر کنند شما دیوانه و عجیب و غریب هستید. راستیتش، اشکالی ندارد! اینطوری افراد بیشتری از شما الهام خواهند گرفت. پس مهم نیست.
تمام افرادی را تصور کنید که از توانایی شما برای گرفتن چنین تصمیم بزرگی الهام می گیرند. آنها از انگیزه، قدرت، اعتماد به نفس و باور شما الهام خواهند گرفت. شما حتی ممکن است همان جرقه بیداری در برخی از نزدیک ترین افراد به خود را ایجاد کنید.
اقدام شما به ریسک کردن و ایجاد مسیر خود ممکن است فقط جرقه ای باشد که آنها به آن نیاز داشتند. زندگی خود را به عنوان نمونه ای از کسی که به کمتر از آنچه که هست راضی نمی شود، زندگی کنید!
"زندگی شما همان پیغام شما به دیگران است، آن را به یک زندگی الهام بخش تبدیل کنید!" – گاندی
ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا