صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

روی رویاهایتان تمرکز کنید

x

روی رویاهایتان تمرکز کنید

221

1401/4/17

:اشتراک گذاری

Larry Shushansky
مترجم: نیوشا بیدرام
مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه

چگونه به مردم بگوییم که می خواهیم رویاهایمان را دنبال کنیم
بهترین راه برای گفتن اینکه قرار است روی تعقیب و دنبال کردن رویاهای خود تمرکز کنید، چیست؟

آیا باید پیامک بفرستید؟ حضوری چیزی بگویید؟ شاید، از طریق یک ایمیل ؟ آیا فقط باید به برخی از اعضای خانواده تان بگویید؟ بهترین زمان برای گفتن به آنها چه زمانی است؟ شاید در حین یک گردهمایی خانوادگی یا شاید هم تک به تک؟ آیا اصلاً باید به آنها بگویید؟ آیا منتظر "زمان مناسب" هستید یا بدون برنامه ریزی قبلی می خواهید به آنها می گویید؟
اینها برخی از سوالاتی هستند که وقتی چیزی برای گفتن به اعضای خانواده و دوستان خود داریم، روبرو می شویم و از خود می پرسیم. اغلب اوقات، ما فکر می کنیم که آنها به روشی ضعیف یا کمتر از آنچه ما به دنبال آن هستیم، پاسخ خواهند داد.
با این حال، نگرانی از گفتن تصمیم خود برای دنبال کردن رویاهایمان به خانواده مان لزوماً در رابطه با پاسخ و ری اکشن آنها نیست. بزرگترین مشکل شما با خانواده تان نیست، بلکه با خودتان است.
چطور؟
شما آن کسی هستید که رویاهای خود را دنبال می کنید؛ شما تنها کسی هستید که باید کارهایی را که برای تحقق رویاهایتان لازم است انجام دهید، انجام دهد. شما کسی هستید که باید آنقدر مستقل باشید تا به فردی که باید، تبدیل شوید.
این ها شما را به سمت رویاهایتان سوق می دهند. نقش رهبری به سمت شما سرازیر می شود زمانیکه «تیم» اطراف خود را توسعه دهید. 
برای انجام این کار ….
مطمئن شوید که به اندازه کافی قوی هستید
مهم است که مطمئن شوید بی عیب، قوی، متعهد هستید و به اندازه کافی برای رسیدن به آن رویاها نیروی جنبش و حرکت دارید. سپس می توانید چیزی را به یکی از اعضای خانواده بیان کنید.
این به این معنی که مطمئن شوید می‌توانید از چیزی که فکر می‌کنید برای شما مناسب است، دفاع و حمایت کنید. زیرا صرف نظر از اینکه هر یک از اعضای خانواده شما چه واکنشی نشان خواهد داد، این رویای شماست.
این ضروری است که خودکاوی کنید. معمولاً چه پیام هایی به خود می دهید که می تواند در مسیر رسیدن به رویاهایتان موانعی ایجاد کند؟
مثلا:
"این قرار است خیلی سخت باشد."
"اگر آنها از من ناامید شوند چه؟"
"آنها قرار است با خود فکر کنند این(دنبال کردن رویاهایم) احمقانه است."
قدرتِ خوداندیشی

خود اندیشی به شما کمک می کند تا موانع را بشناسید و روی تغییر آن پیام ها شروع به کار کنید. از طریق خوداندیشی، ممکن است متوجه شوید که باید یاد بگیرید که چگونه نسبت به اعتقادات خود قوی تر شوید.
ممکن است لازم باشد یاد بگیرید که چگونه به اندازه کافی مستقل باشید و بیشتر به خود متکی باشید و به بازخوردهای خانواده تان نسبت به چیزی نیازی نداشته باشید. شما باید بدانید که واقعاً رویای شما برایتان ارزشمند و مناسب است. این از خود اندیشی و فهمیدن اینکه چه چیزی شما را قوی تر می کند، ناشی می شود.
شما ممکن است لازم باشد تا کتاب‌های خودیاری بیشتری بخوانید، به سراغ روان درمانی بروید، در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید، یا شاید بی‌ملاحظگی کنید و بدون فکر زیاد به سراغ آنچه که می‌خواهید، بروید.
ممکن است رسیدن به رویایی که به دنبال آن هستید سخت باشد، اما باید به اندازه کافی خود اندیشی کرده باشید و به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشید تا بدون توجه به آنچه که یکی از اعضای خانواده تان می گوید یا انجام می دهد، مثبت یا منفی، بر پای اعتقاد خود بایستید.
سپس…
مطمئن شوید متوجه اینکه چرا می خواهید به خانواده خود بگویید، شده اید
این در واقع به یک بینشی در مورد اینکه چرا در وهله اول می خواهید به خانواده خود بگویید، یا انتظار دارید که از گفتن به آنها چه چیزی به دست آورید، نیاز دارد. به عنوان مثال، بسیاری از افراد به اعضای خانواده در مورد رویای خود، به عنوان راهی برای دریافت حمایت، تشویق یا کمک آنها، می گویند.
بسته به خانواده تان ممکن است این نوع ری اکشن ها را دریافت نکنید، که در آن صورت می تواند ضد حال بدی برایتان باشد. گاهی اوقات وقتی به دنبال حمایت و تشویق از سوی افراد هستیم، در واقع به دنبال عشق و حمایتی هستیم که هرگز در حین بزرگ شدنمان احساس نکردیم. وقتی ری اکشن های خانواده کمتر از انتظارات ما باشد، می توانند بیشتر از هر چیز دیگری باعث دلسردی فرد شوند.
اگرچه، حتی اگر پشتیبانی مورد نظر خود را دریافت کنیم، باز ممکن است چندان عالی نباشد. تحقیقاتی وجود دارد که می گوید وقتی هدفی را که دارید سعی می کنید به آن برسید با دیگران به اشتراک می گذارید و برای کار روی آن هدف از حمایت و تحسین زیادی برخوردار می شوید – عبارت هایی مثل "به به، این واقعا فوق العاده است." "من همیشه، حتی در جوانیت هم می دانستم که با استعداد هستی." "من می دانم که شما می توانید هر کاری را که بخواهید انجام دهید" -  یک ماده شیمیایی در مغز شما منتشر می شود؛ همان ماده شیمیایی ای که هنگام دستیابی به هدف منتشر می شود.
این بدان معنی است که شما در مسیر دستیابی به اهداف خود تلاش کمتری انجام می دهید و در واقع مانع رسیدن خود به رویایتان می شوید. ما فکر می کنیم که به خانواده خود می گوییم زیرا احساس نزدیکی ریادی با آنها می کنیم و می خواهیم زندگی خود را با آنها به اشتراک بگذاریم. منصفانه است. اما باز هم، این کار ممکن است آنچنان عاقلانه نباشد.
بنابراین، مهم است که…
پس به خاطر داشته باشید، واکنشی که آن شخص از خود نشان می دهد مهم است، نه واکنشی که شما دوست دارید او از خود نشان دهد
و این را چگونه می دانید؟

طیف وسیعی از پاسخ‌ها را می‌توانید از خانواده‌تان وقتی که دارید به آنها می‌گویید که می خواهید رویاهایتان را دنبال ‌کنید، دریافت خواهید کرد. شما احتمالاً تصور درستی از ری اکشن آنها در ذهن خود دارید، زیرا در طول سال ها زمان زیادی را صرف گفتن خیلی چیزها به آنها کرده اید.
شما واقعا آنها را می شناسید؛ اینکه چگونه رفتار می کنند، چه خواهند گفت و چه ری اکشنی خواهند داشت. شما می دانید که خانواده شما کاملاً حمایت کننده، کاملاً انتقادی یا جایی در این بین رفتار خواهند کرد.
بینش شما ممکن است مبهم باشد زیرا سعی می کنید چیزی را از خانواده خود دریافت کنید که قبلاً هرگز به دست نیاورده اید. راستش را بخواهید، احتمالا هرگز آن را دریافت نخواهید کرد.
آرزو کردن، امید داشتن و انتظار تغییر داشتن از آنها، به جای دانستن و قبول واقعیت، اغلب مانع ایجاد و توسعه ی ویژگی های بالغانه ای می شود که برای برخورد با خانواده خود نیاز دارید. این یکی از اجزای اصلی تحقق و رسیدن به رویاهایتان است.
برای مثال، اگر که می‌دانید پدرتان قرار است از شما ناراحت ‌شود و انتقاد کند، بهتر است به جای داشتن صحبت رودررو با او، از طریق پیامک با او صحبت کنید. اگر پدر شما از آن نوع مرد هایی است که منطقی هستند و می توانند با آرامش بنشینند تا در مورد کارهایی که می خواهید انجام دهید، صحبت کنید، احتمالاً داشتن صحبت رو در رو گزینه ی مناسبی است. با «دانستن» اینکه با چه کسی سر و کار دارید، می‌توانید برای سؤال «چگونه» به آنها بگویید و همچنین نسبت به ری اکشن آنها، آمادگی بیشتری داشته باشید.
در نهایت…
مطمئن شوید که بعد از اینکه به خانواده خود می گویید، بدون توجه به هر آنچه که می شود، همچنان به رویاهای خود متعهد بمانید.

یک رویا به معنای دستیابی به چیزی بزرگتر از آنچه که قبلاً برای انجام آن تلاش کرده اید، است. اگر کارهایی را که باید انجام می‌دادید، انجام داده‌اید، آن موقع گفتن رویاهایتان به اعضای خانواده می‌تواند قدرت‌بخش باشد. زیرا در بخش های مختلف مسیر رسیدن به رویای خود، با مخالفت‌ها و موانع و همچنین حمایت زیادی روبرو خواهید شد. 
مخالفت افراد غریبه مانند مخالفت اعضای خانواده خواهد بود. گفتن به اعضای خانواده در واقع می تواند عزم و اراده ی شما را تقویت کند، نه به خاطر آنچه که گفته یا انجام می شود، بلکه به این دلیل که روی اینکه در این باور قوی باشید، اینکه رویای شما مهم و ارزشمند است، کار و تمرین کرده اید.
با توجه به این موضع، داشتن این نگرش با خانواده احساس قدرت می دهد زیرا به اندازه کافی مستقل می شوید تا به رویاهای خود ایمان داشته باشید و در عین حال رابطه جدیدی با خانواده خود برقرار کنید. همانطور که در رابطه با خانواده خود قوی تر می شوید، در رابطه خود با دنیا نیز قوی تر می شوید و این به شما امکان می دهد تا بهتر با موانعی که ممکن است با آنها روبرو شوید مقابله کنید و کنار بیایید.
وقتی کاری را که باید انجام دهید انجام می دهید تا بینش خود و خانواده‌تان را به دست آورید و زمانیکه آن ویژگی‌هایی را که باید در مورد خودتان توسعه دهید، توسعه می دهید ، تصمیم شما برای گفتن رویاهایتان به خانواده‌تان می‌تواند گام مهمی به سوی آینده تان باشد.
ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا