صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

دستیابی به موفقیت مستلزم چیست؟

x

دستیابی به موفقیت مستلزم چیست؟

218

1401/4/14

:اشتراک گذاری

Jacqueline Walker
مترجم: نیوشا بیدرام
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

دستیابی به موفقیت مستلزم نگاه به گذشته، در حین پیشرویِ رو به جلو است.

زمانی که نزدیک سال تحویل می شود، همگی ما معمولاً تلاش کردن در جهت ایجاد تغییرات در زندگی با هدف کمک به خود برای داشتن حرکت رو به جلو را آغاز می کنیم. ما رو به جلو حرکت می کنیم تا همه چیز را تغییر دهیم؛ به افکار مثبت فکر می کنیم و شکست ها و ناامیدی هایمان را پشت سر می گذاریم.
ما به دنبال فرصت های جدید می گردیم. تلاش می کنیم تا رویاهایمان را به واقعیت تبدیل کنیم، برنامه هایی برای رسیدن به موفقیت ایجاد می کنیم، و آینده ای پر از شادی و فراوانی را تصور می کنیم که به ما اجازه می دهد تا بر هر طوفانی که با آن روبرو می شویم غلبه کنیم.
رسیدن به موفقیت مستلزم این است که در حالی که به جلو می رویم، به عقب نیز نگاه کنیم
اما، همانطور که ما سفر خود را برای بازسازی، رستگاری و بازگرداندن خود به زندگی در بالاترین سطوح آغاز می کنیم، باید مراقب باشیم که برای داشتن شروعی تازه و دوباره از نو شروع کردن، بخشی از تجربیات گذشته خود را، صرف نظر از خاطره ای که با آنها گره خورده است - شاد یا غمگین، کاملاً محو نکنیم.
حال، قطعاً نباید بر روی شکست ها و ناامیدی های گذشته خود تمرکز کنیم. اما نباید هم به طور کامل آنها را از حافظه خود پاک کنیم. در هر تجربه ای که در این زندگی داشتیم، خوب یا بد، برد یا باخت، درس های زندگی ای وجود دارد که می تواند به ما در این راه کمک کند و ما را راهنمایی کند.
بنابراین، همانطور که برای اجرای تکنیک‌های خود-بهبودی تلاش می‌کنیم، باید به روش‌شناسی خود دوز مناسبی از نگاه به گذشته و حرکت رو به جلو را تزریق کنیم!
نگاه به موفقیت ها و به شکست هایمان در گذشته، ارزش بسیاری دارد
به یاد آوردن موفقیت‌هایمان می‌تواند اعتماد به نفس و روحیه ما را، همانطور که با تمام قوا به دنبال افزایش دستاوردهایمان هستیم، بالا ببرد. هر فعالیت یا رویدادی که به نفع ما انجام می شود، الگویی برای تعریف دستاوردهای اضافی ارائه می دهد.
به طور مشابه، مرور شکست‌هایمان هم می‌تواند به ما کمک کند، زیرا در بسیاری از موارد به ما یادآوری می‌کنند که چه کارهایی را نباید انجام دهیم یا از چه چیزها، مکان‌ها یا افرادی باید دوری کنیم تا بتوانیم در جاده‌ای که منجر به موفقیت می‌شود، حرکت کنیم.
در نگاه کردن به گذشته، هدف این نیست که وقت خود را به شماتت خود برای کارهایی که قبلاً انجام داده‌ایم یا در مورد کارهایی که نباید انجام می‌دادیم یا کارهایی که می‌توانستیم بهتر انجام دهیم، هدر کنیم.

به هر حال ما تازه شروع کرده ایم و فردا، روز جدیدی است. آینده ای باشکوه در انتظارمان است و رسیدن به آن نیازمند خرد، تلاش و اراده است. بنابراین، زمانی برای غرق شدن در افتخارات گذشته یا غمگین شدن به خاطر انتخاب های بد و نتایج ناامید کننده آن وجود ندارد.
رسیدن به فردای روشن‌تر نه تنها مستلزم آن است که ما در مورد آن رویاپردازی کنیم و به آن فکر کنیم، بلکه خواهان این است که برای به ثمر رساندن آن اقدام کنیم و دست به کار شویم. نگاه به گذشته به ما این امکان را می دهد تا ورودی ها را برای هدایت مسیر خود، شناسایی و انتخاب کنیم و بهترین مجموعه اقداماتی را که باید در حین حرکت رو به جلو انجام دهیم، تعریف کنیم!
حرکت رو به جلو ما را به یک سفر می برد و گام هایمان را مستقیماً به سمت امید هدف گذاری می کند!
این مجموع اقدامات ما است که ما را به نتایج مطلوبمان راهنمایی و هدایت می کند. برای حرکت رو به جلو، باید برنامه های خود را مشخص و مسیری را که در پیش خواهیم گرفت ترسیم کنیم. هر برنامه ای برای آینده را می توان با استفاده از اطلاعات گذشته تا حد زیادی تقویت کرد.
این به معنای تقلید کورکورانه ی طرح‌هایی که در گذشته موفق بودند، نیست. همچنین، این به معنای غرق شدن و دلسرد شدن از اعمال، کلمات یا برنامه های بد گذشته هم نیست.
اما، حرکت رو به جلو به این معناست که هر یک از اجزای بردهای قبلی خود را ارزیابی کنیم تا ببینیم چگونه می‌توان از آنها در امروز، فردا، پس فردا و روز های پس از آن و غیره استفاده کرد.
ما باید بهترین کارهایی که(تا به امروز) انجام داده‌ایم را اصطلاحاً ورز دهیم، شکل دهیم و از آنها نگهداری کنیم و سپس آن را با استفاده از تجربه، عقل، قلب‌های نرم و اراده خود، اصطلاحاً مزه دار کنیم.
به همین ترتیب، حرکت رو به جلو به معنای ارزیابی درس‌هایی است که از زمان‌های شکست‌ها آموخته‌ایم. ما می‌توانیم و ما باید شکست واقعی را کنار بگذاریم و بیخیال آن شویم. اگرچه که مهم است بیخیال اطلاعات جمع آوری شده و بینش های به دست آمده خود نیز نشویم.
این موضوع به ما در تلاش برای رسیدن به موفقیت کمک می‌کند و به ما کمک می‌کند تا بهترین شیوه‌ها را برای زندگی‌مان تعریف کنیم، زیرا به ما کمک می‌کند تا به وضوح تشخیص دهیم که کدام یک از اعمال یا کارهای گذشته ما می‌تواند به نفع ما باشد یا منجر به سقوط ما شود.
همانطور که به گذشته نگاه می کنیم اما به جلو می رویم، دستورالعمل شخصی خود را برای موفقیت توسعه می دهیم.

با ترکیب اجزای سازنده اصلی این دو مورد:
به عقب نگاه کن، به جلو حرکت کن؛ ما یک انباری که به ما پایه و اساس لازم برای تولید یک غذای خوشبو، خوش طعم، اشتها آور و رضایت بخش می دهد را ایجاد می کنیم، چیزیکه روح ما را تغذیه می کند، نیازهای ما را تامین می کند و به ما این توانایی را می دهد که به طور مداوم همه انبارهایمان را پر کنیم.
بنابراین، همانطور که در ابتدای یک سال جدید و در ابتدای یک فصل جدیدی از زندگی خود رو به جلو می رویم، به یاد داشته باشیم که نگاه به گذشته نیز ارزش بسیاری دارد.
ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا