صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

گفتن از رنج زنان

x

گفتن از رنج زنان

2049

1400/9/3

:اشتراک گذاری

جهانی امن تر برای زنان
بیست و پنج نوامبر مصادف با چهارم آذر در سراسر دنیا به عنوان روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان شناخته میشه، روزی که نماد اون رنگ نارنجیه.
وقتی اسم خشونت علیه زنان به میون میاد، اغلب ما یاد موضوعاتی مثل کودک همسری، تجاوز و یا آزارهای فیزیکی میفتیم. اما واقعیت اینه که خشونت علیه زنان دایره خیلی گسترده ای داره، خیلی از مواردی که برای ما عادی و روزمره به نظر میان، در واقع مصداق آزار و خشونت روانی تلقی میشن.
به مناسبت این روز، دوربین باور جستجویی رو آغاز کرده، جستجویی که در اون، به دنبال گونه های پنهان و کمتر دیده شده خشونت گشتیم، انواعی از خشونت که اغلب آسیب دیدگان اون، زنان طبقه متوسط در محیط های خانوادگی، دوستی، کار و خیابون هستند، آزارها و آسیب هایی که از اونها سخنی گفته نمیشه و در زیر لایه های روانی زنان پنهان می مونه. 
گفتن از جهانی امن تر برای زنها، در واقع گفتن از جهانی امن تر برای همه بشریته. توی جامعه ای که زنهای اون در معرض انواع خشونت های فیزیکی و روانی باشن، نمیشه امیدی به سلامت روان اجتماعی داشت. و شاید اولین گام برای تغییر این وضعیت، حرف زدن و گفتگوئه. گفتن از رنج زنان باعث میشه که جامعه نسبت به این رنج ها و آسیبها آگاهتر و حساس تر بشه و واکنش موثرتر و بهتری نشون بده. این اتفاقیه که این روزها داره با عمق و اشتیاق بیشتری توسط زنها و همین طور مردها پی گرفته میشه.
به امید جهانی امن تر برای همه انسان ها

ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا