صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

فرهنگ، امید و عشق

x

فرهنگ، امید و عشق

2365

1400/8/13

:اشتراک گذاری

گفتگو با آقای مصطفی ملکیان

در یک بعد از ظهر زیبای پاییزی، مهمان خانه مصطفی ملکیان شدیم. استاد ملکیان، فیلسوف و اندیشمند ایرانی را اغلب اهالی علوم انسانی و البته بسیاری از دانش آموختگان دیگر رشته ها به خوبی می شناسند. سخنرانی های او و کتابهایی همچون مشتاقی و مهجوری، روح اسپینوزا، حدیث آرزومندی و پرسش های کُشنده، که برخی تالیف، برخی ترجمه و برخی مصاحبه های وی هستند، آیینه ای از اندیشه های ارزشمند این متفکر معاصر به شمار می آیند.
با این حال شاید تنها یک گفتگوی رودررو با مصطفی ملکیان بتواند آنچه که کتابها قادر به بازتاب آن نیستند، یعنی تواضع، مهربانی و نیک اخلاقی وی را نشان دهد.
در حیاط ساده و پر گل و گیاه استاد نشستیم و مهمان پذیرایی گرم او و همسرشان که شاگردانشان او را سیمین خانم صدا می زنند، شدیم. قصد داشتیم از زندگی ملکیان بشنویم، اما سیر گفتگو ما را به مسیر دیگری برد؛ دغدغه این روزهای جامعه ایرانی همچون نسبت فرهنگ و اقتصاد، امید یا ناامیدی، راه های اصلاح جامعه و عشق...
این تصاویر چکیده گفتگوی ما با مصطفی ملکیان درباره این موضوعات است و راهکارهایی که او از دل فلسفه و اندیشه خویش درباره این چالش ها ارائه می دهد. همراه باور باشید در این گفتگو.
ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا