صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

1917

x

1917

65

1400/5/19

:اشتراک گذاری

1917

معرفی فیلم 1917

۱۹۱۷ یک فیلم سینمایی انگلیسی در ژانر حماسى، جنگى به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سم مندس و محصول سال ۲۰۱۹ آمريكاست. مندس فیلم‌نامه این فیلم را با همراهی کریستی ویلسون به رشته تحریر درآورده است.
داستان فیلم در بهار سال ۱۹۱۷ و در طی جنگ جهانى اول و در شمال فرانسه اتفاق مى افتد. این فیلم یک درام جنگی خوش ساخت از سم مندس است که با برداشت بلند روایت می شود. اما استفاده از الگوی برداشت بلند در فيلم به مخاطب این امکان را می دهد که واکنش اولیه مخاطب نسبت به اتفاقات را درست حدس بزند. مگر اینکه تصمیم، فرای قدرت عقل باشد.
این ویژگی میزانسن را نیز محدود به حرکت کرده است که یکی از نکات منفی در چنین شیوه فیلم برداری ست و به بیننده اجازه کشف و شهود بصری نمی دهد بلکه او را الزام به تماشای تخیل مولف می کند. سکانس ماندگار فيلم را می توان لحظه ای شمرد که قهرمان قصه روان بر آب و نا امید از رسیدن به نقطه دلخواه است که ناگهان شکوفه های گیلاس خبر نزدیک شدن به نیروهای خودی را می آورند اما چه تلخ که مجبور می شود پا روی جنازه های خودی گذارد و به خشکی رود. انتخاب‌های عالی، خلاق و اثرگذار مندس به عنوان کارگردان، فیلم‌برداری لایق اسکار راجر دیکنز اسطوره و بازی‌های فوق العاده از دو بازیگر جوان در نقش‌های اصلی، این فیلم را به یک تجربهٔ خاص و تاثير گذار بدل كرده که اثر آن تا مدت‌ها در ذهن‌تان باقی خواهد ماند.
جرج مکای در نقش شافیلد، قهرمان ناراضی فیلم، بازی بی‌نظیری را به نمایش گذاشته است. چهره‌های آشنایی مثل کالین فرث، مارک استرانگ، بندیکت کامبربچ و ریچارد مدن از قدرت ستاره بودن‌شان به نفع شخصیت‌ها و اهداف بزرگ‌تر در فیلم استفاده می‌کنند. ١٩١٧ یک داستان فوق‌العاده است که بخشی از آن با الهام از داستان‌های پدربزرگ مندس شکل گرفته است و یکی از بهترین فیلم‌هایی ست که تا به حال دربارهٔ جنگ جهانی اول ساخته شده است.
ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا