صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

گمشده در فوکوشیما

x

گمشده در فوکوشیما

2019

1400/5/19

:اشتراک گذاری

گفتگو با آقای افشین والی نژاد

وقتی می گوییم خبرنگار اولین چیزی که به ذهن خطور می کند؛ گزارشی از خبرهای جنجالی ست و اغلب این گونه خبرها، پخش گزارشی از حوادثی شبیه جنگ، بیماری، زلزله، سونامی و اتفاقات فاجعه بار در جوامع بشریست. اما آیا وظیفه ی یک خبرنگار فقط روایت این گونه حوادث است؟!
افشین والی نژاد متولد سالِ 1344 در تهران است. او که در جنوب شهر تهران بزرگ شده است؛ بعد جنگ و برای کار کردن به کشور ژاپن مهاجرت می کند. در آنجا آهنگری کرده و بعد از دو سال، به کشورش بازمی گردد.در ایران به طور اتفاقی از طریق دوست ژاپنی اش وارد دنیای خبرنگاری شده و کارش را با یک روزنامه ی ژاپنی آغاز می کند.سه سال بعد افشین در آسوشیتد پرس ، بزرگترین خبرگزاری جهان استخدام شده و دفتر این خبرگزاری را بعد از 15 سال در ایران بازگشایی می کند.
این خبرنگار منحصر به فرد در بسیاری از اتفاقات و حوادث مهم دنیا حضور داشته و خبر تهیه کرده است. او تنها خبرنگاریست که بعد از فاجعه ی فوکوشیما و انفجار نیروگاه اتمی و تشعشعات آن در شهر، زندگی خود را برای عشق و باورش قمار کرده و با وجود تمام خطرات در فوکوشیمای خالی از سَکَنه می ماند.
بیشتر عکسها و فیلمهایی که امروزه از این اتفاق باقی مانده است؛ حاصل از خود گذشتگی اوست. افشین والی نژاد در اوج شهرت و با کوله باری از تجربه، تصمیم می گیرد که راوی خبرهای خوب باشد؛ او 20 سال است که با بیماری پارکینسون دسته و پنجه نرم می کند و تنها باورش به عشق است که او را سرپا نگه داشته و از زندگی اش لذت می برد.


ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا