صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

خاتون مرمت

x

خاتون مرمت

159

1400/5/13

:اشتراک گذاری

خاتون مرمت

گفتگو با بانو مارال علیمرادی

معمار که باشی برای روزهای خوش صبر نمی کنی،خلقشان می کنی، معمار که باشی کاخ آرزوها را خراب نمی کنی، بلکه مرمت می کنی، معمار که باشی دریچه ای می سازی برای ورود لحظه های خوش به روزهای بی نور زندگی، معمار که باشی رنگ می پاشی به تمام لحظه های بی رنگ روزگار. باید دلداده باشی تا ببینی پشت رنگهای خیال نقاش و پای نقل نقال و پچپچه های قهوه خانه ها چه میگذرد.
مارال علی مرادی ، معمار ، مرمتگر و حفاظتگر اشیا تاریخی، فعال حوزه میراث فرهنگی و هنر های نمایشی در زمستان سال ۱۳۶۴ در تهران متولد شد.از کودکی تحت تاثیر آموزه های پدر بزرگ مادری دل در گرو هنر و عالم هنر نهاد.در دانشگاه معماری خواند و آموخت که خلق کند، از خط، از رنگ، از حجم و جان دهد به احجام.
در دوره کارشناسی ارشد اما دلش خواست حافظ و احیاگر آنچه باشد که پیش از او خلق شده و مرمت اشیا فرهنگی تاریخی خواند و غرق میراث فرهنگی و هنری شد. خواست تا پزشکی باشد که بر کالبد نیمه جان میراث فرهنگی بدمد و حنجره ی آن باشد.
دغدغه ی حفظ میراث ملموس و ناملموس لحظه ای رهایش نکرد .حال میخواهد احیا سفالینه ی چند صد هزار ساله ی شکسته ای باشد یا رنگ های ریخته ی چهره ی نقاشی شده شاهزادگان قجری، یا سنت و آیین های رو به فراموشی. اولین قدم را از عالم خیال نقاشان قهوه خانه ای و پای نقل نقالان برداشت تا پهنه ی نیلگون و افسانه و آیین های خلیج فارس.
ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا