صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

تصویرگر دنیای کودکان

x

تصویرگر دنیای کودکان

1481

1400/4/23

:اشتراک گذاری

گفتگو با خانم لیدا معتمد

لیدا معتمد، تصویرگر کتاب های کودک و نوجوان و مدیر گروه دنیای عجیب است. فعالیت هنری خود را از سن ۱۷ سالگی آغاز کرد و اولین تصویرسازی او بیست سال پیش در مجله سروش کودکان به چاپ رسید.

از همان آغاز راه، علاقمند به دنیاهای خیال انگیز و موجودات عجیب و غریب بود که شاید همین فضای خاص باعث انتخاب نام گروه دنیای عجیب شد. در ابتدا اولین دغدغه ایی که در ذهنش پررنگ شد دفاع از حقوق تصویرگران بود و برای رسیدن به این هدف سالها بدون پشتوانه و حمایتی تلاش کرد. به عقیده او در بیست سال گذشته هیچکدام از افرادی که صاحب قدرتی در این حرفه بودند نتوانستند حمایتگر تصویرگران چه به لحاظ معرفی آنها برای کار و چه به لحاظ مالی باشند.

تمامی پروژه ها تا به امروز به واسطه روابط تقسیم بندی شدند و در این سالهای اخیر جامعه تصویرگران شاهد اسامی تکراری، جایگاه های تکراری و جوایزی بودند که به حق داده نشد. امروزه اکثر انتشارات برای پروژه های تصویرسازی فقط با یک عده ی مشخص همکاری می کنند که این نوعی فقدان محسوب می شود. بسیاری از تصویرگران جوان در حال حاضر جایی به جز صفحات اینستاگرام را برای به نمایش گذاشتن آثار خود ندارند و برای پیدا کردن کار به جز خود به کسی نمی توانند تکیه کنند.

لیدا معتمد هدفش از تشکیل گروه دنیای عجیب ایجاد یک فضای امن برای به نمایش گذاشتن آثار تصویرگران و از آن مهم تر معرفی تصویرگران جوان به جامعه هنری و اجرای ایده های خلاقانه و رایگان در محیط مجازی است. امیدواریم که این مصاحبه که سرشار از درددل ها و تجربیات اوست بتواند تحولی در این زمینه ایجاد کند و دیگر دوستانی که می توانند حمایتگر تصویرگران باشند در این راه کوتاهی نکنند و از خود میراث باارزش تری باقی بگذارند.

ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا