صفحه اصلی × ورود عضویت ویدئو پادکست مقالات وبلاگ فروشگاه آزمون شخصیت آزمون هوش
logo

دکتر علی اسکندری - متخصص بورس

x

دکتر علی اسکندری - متخصص بورس

111

1399/6/11

:اشتراک گذاری


بیکاری مهمترین عامل بروز آسیب های اجنماعی در جوانان است. راهکار فردی آن، داشتن هدف در زندگی است و یکی از مهمترین عواملی است که  زندگی یک فرد را جهت بخشیده و باعث می شود فرد با انگیزه بیشتری برای ساختن آینده ی بهتر تلاش کند.


بیوگرافی دکتر علی اسکندری :

   دکتر علی اسکندری متولد سال 1359 در خانواده ای با سطح مالی متوسط به پایین به دنیا آمده بود و تا 20 سالگی در شهرستان تویسرکان زندگی می کرد.او جوانی بود که مشکل بیکاری زندگی اورا تحت تاثیر قرار داده و با آن دست و پنجه نرم می کرد.مثل خیلی از جوان های شهرهای کوچک به دلیل بیکاری مجبور شد که شهرش را ترک کند و به تهران برود.غربت، دوری از خانواده، مشکلات خاص خودش را دارد خصوصا برای کسانی که از شهرستان به پایختخت می آیند. با این حال بلافاصله بعد از گذراندن دوره سربازی و گرفتن مدرک کاردانی در رشته حسابداری از دانشگاه آبادان، به تهران آمد و با مقطع کاردانی مشغول به کار در یک فروشگاه کاشی و سرامیک شد. این شغل، آغاز کارکردن برای او بود.
در آن دهه، داشتن مدرک تحصیلی یکی از مهمترین شرایط برای استخدام بود.به همین دلیل، درس خواندن را در برنامه های کاری اش گذاشت. و به همین ترتیب توانست کارشناسی حسابداری بگیرد.
کار به عنوان حسلبدار در فروشگاه کفاف زندگی او را نمی داد،زیرا که پدرش را از دست داده بود و فشار زندگی بیشتر شده و درآمدش به طور کلی خرج هزینه زندگی اش می شد.

 


-     انگیزه :

این دوره سخت و پرفشار باعث شد بیشتر از هرکس به گرفتن انگیزه و باور نیاز داشت.با توجه به اینکه در آن زمان فضای مجازی وجود نداشت، او با خواندن روزنامه و مجلاتی که برادر بزرگترش برای او تهیه می کرد، انگیزه می گرفت. خواندن بخش اقتصاد نیز به او دید می داد و از همه آن روزنامه و مجلات آرشیوی درست کرده بود.

به علاوه ی خواندن جملات در نشریه ها، خانواده نیز نقش بزرگ و مهمی در انگیزه و حمایت او داشتند، شاید از نظر مالی نتوانستند ولی بسیار به او انگیزه و امید می دادند.

ما برای ترقی و تعالی خود، نیازمند مقاومت موانعی هستیم که قدرت ما در تصادم با این مقاومت ها بیشتر می شود.

 


-      گذراندن مراحل تحصیلات و پیدا کردن شغل :

بعد از کار در آن فروشگاه، حسابرس شده و بعد از آن نیز در یک شرکت سرمایه گذاری بانکی مشغول به کار می شود و هر شغل جدید برای او معادل به دست آوردن 2 برابر درآمد بود.رفته رفته، تحصیلات و تجربه اش بالاتر رفت؛ مدرک NBA و DBA گرفت، و با مدرک فوق لیسانس اقتصاد و دکتری مدیریت استراتژیک فارغ التحصیل شد.
بعد از تجربه کار در شرکت بانکی، متخصص بورس شده(بورس اوراق بهادار) و کارگزار آن است؛ وی در حال حاضر مدیر بورس استان همدان می باشد.


*دستاورد ها :

- مدیر بورس منطقه‌ای همدان 

- دکتری مدیریت کسب و کار

- دکتری اقتصاد

- دوره‌های تامین مالی شرکتی و فاینانس را در آکادمی تجارت لندن LAT گذرانده است.

- دارای سابقه 20 ساله در حوزه‌های گوناگون اقتصاد

 

دکتراسکندری فعالیت خود را از کارشناسی در بورس تهران آغاز می کند و در مقاطع زمانی سپری شده تاکنون، سمت های مختلفی را به عنوان مدیر عامل مشاور سرمایه‌گذاری، قائم مقام کارگزاری بانک، معاون اقتصادی، عضو هیئت مدیره تعدادی از شرکت‌های زیر مجموعه بانک و... پشت سرگذاشته است.

 

 

 

 

"از زبان ایشان" :

بعد از 20 سال کار کردن به شرایطی رسیدم که آماده موفق شدن در کسب و کار خودم هستم.
خیلی مهمه که افراد از خودشان چه می خواهند؟ برای چه زندگی می کنند؟
زندگی خوب ساختن کار سختیه ولی شدنیه،
بیایم با تلاش کردن،با تلاش بیشتری کردن، با فکر؛ یک زندگی خوب برای خودمون رقم بزنیم،
 طوری که آخر زندگیمون شرمنده نباشیم.
با باور به اینکه خدا نگهدار و نگهبان ما هست و حتما کمکمون می کنه...

 

"تعریف دکتر علی اسکندری از باور" :


باور مجموعه ای است از اعتقادات


"ما نمی تونیم آدم بدی باشیم ولی باور به خوبی داشته باشیم

ما نمی تونیم آدم تنبلی باشیم ولی باور به رشد داشته باشیم"

 

باور مجموعه ای از تلاش، کوشش، نیکی و به مقصد رسیدنه

وقتی یک جزء خوب باشیم ، آن کل در کائنات کمکمون می کنه.

 

 

 

ایران
تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، جنب رستوران لانجین، پلاک 38
+(98) 21 8858 1275 - 6
شنبه تا چهارشنبه 09:00 صبح - 05:00 عصر
suport@bavar.ir
پشتیبانی 24 ساعته
بالا